Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym 2023
Problem description
Jasio znalazł się w krainie kamieni. Sercem tej krainy jest idealnie równy rząd N kamieni. Każde dwa sąsiednie kamienie odległe są o jeden bajtometr.
Jasio postanowił skakać po tych kamieniach. Żeby nie było za łatwo nie będzie przeskakiwał po kolei, zgodnie z ustawieniem kamieni w rzędzie, lecz opracował skomplikowany układ skoków – dokładną kolejność kamieni, na które będzie kolejno wskakiwał. Aby nie było nudno ani smutno – na każdy kamień wskoczy dokładnie raz.
Z układem Jasia jest pewien problem. Niektóre kamienie pomiędzy którymi Jasio chce skakać mogą być bardzo odległe. Jasio zastanawia się jaki najdłuższy spójny kawałek jego układu będzie w stanie wykonać w miarę treningu coraz dłuższych skoków. Pomóż mu!
Napisz program, który: wczyta układ Jasia, wyznaczy dla każdej długości skoku Jasia, jaki jest najdłuższy kawałek zaplanowanej sekwencji jego skoków, który będzie w stanie wykonać przy tej długości skoku i wypisze wyniki na standardowe wyjście.
Wejście
W pierwszym wierszu wejścia znajduje się jedna liczba naturalna N, określająca liczbę kamieni (a zarazem długość sekwencji Jasia). W drugim (ostatnim) wierszu wejścia znajduje się ciąg N liczb naturalnych Ai. i-ta liczba w ciągu określa moment, w którym Jasio chce wskoczyć na i-ty kamień.
Kamienie numerujemy (zgodnie z kolejnością ich występowania w rzędzie) kolejnymi liczbami naturalnymi od 1 do N włącznie.
Wyjście
Twój program powinien wypisać na wyjście N − 1 wierszy. W i-tym wierszu powinna się znaleźć odpowiedź – maksymalna liczba kolejnych skoków z opracowanego ciągu skoków Jasia, którą można wykonać przy ograniczeniu maksymalnej długości pojedynczego skoku Jasia do i bajtometrów.
Ograniczenia
1 ≤ N ≤ 500 000.
Przykład
Wejście | Wyjście | Wyjaśnienie |
|
|
Przykładowo, dla maksymalnej długości skoku 2, Jasio może skoczyć między pierwszymi czterema kamieniami jego sekwencji (na pozycjach: trzeciej, piątej, czwartej oraz drugiej). |