Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym 2024

2020-2022 2023 Regulations Schedule RODO info Ranking

Problem description


Siatkówka
(siatkowka)
Memory limit: 32 MB
Time limit: 0.50 s

Na lekcji wychowania fizycznego w pewnej klasie jest teraz siatkówka. Jasio i Małgosia bardzo się lubią i nie chcą grać przeciwko sobie – chcieliby być razem w drużynie.

Nauczyciel każe ustawić się im w szeregu. Prawdopodobnie, za chwilę powie “do M odlicz!” – pierwsza osoba w szeregu powie wtedy jeden, druga dwa, , M-ta – M, a potem odliczanie zacznie się od nowa i M + 1-sza osoba powie jeden, M + 2-ga dwa itd. Następnie osoby o tych samych numerach będą w tych samych drużynach.

Niestety, ani Jasio, ani Małgosia nie wiedzą ile będzie wynosić M. Na podstawie poprzednich zajęć podejrzewają, że M będzie równe A lub B. Chcieliby tak stanąć, aby mieć pewność, że zarówno jeśli nauczyciel podzieli ich (zgodnie z powyższymi zasadami) na A grup lub na B grup, będą w tym samym zespole. Z drugiej strony, nie chcą się zbytnio rozdzielać, więc chcą stanąć możliwie blisko siebie – chcieliby, aby liczba osób pomiędzy nimi była jak najmniejsza. Niestety, oboje kiepsko liczą dlatego proszą Cię o pomoc. Dokładniej, chcą programu, który pomoże im rozwiązać ich problem (aby mieli go już na przyszłość).

Napisz program, który: wczyta liczbę osób w klasie, wartości A oraz B i wyznaczy minimalną liczbę osób, które powinny stać pomiędzy Jasiem i Małgosią, aby mieli pewność, że zagrają razem (o ile nauczyciel podzieli ich zgodnie z ich przewidywaniami).

Wejście

W pierwszym i jedynym wierszu wejścia znajdują się trzy liczby naturalne N, A, B, pooddzielane pojedynczymi odstępami i określające kolejno: liczbę osób w klasie oraz prawdopodobne wartości liczby M.

Wyjście

W pierwszym i jedynym wierszu wyjścia należy wypisać jedną liczbę naturalną – minimalną liczbę osób, które powinny stać pomiędzy Jasiem i Małgosią. Jeśli nie jest możliwe zapewnienie, że Jasio i Małgosia będą w tej samej drużynie, należy wypisać jedno słowo NIE.

Ograniczenia

2 ≤ N ≤ 1018, 1 ≤ A, B ≤ 1018.

Przykład

Input Output Explanation
9 2 3
5

Jasio mógłby na przykład stanąć trzeciej pozycji, a Małgosia na dziewiątej.