Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym 2024
Problem description
Jasio postanowił zostać chemikiem. Niestety, wyposażenie jego domowego laboratorium nie jest zbyt bogate, ale Jasio ma głowę pełną pomysłów, dlatego dotychczas potrafił sobie z tym jakoś radzić. Aż do dzisiaj.
Pomysł młodego chemika jest prosty: chce uzyskać solankę o wybranym przez niego stężeniu procentowym K procent (dla niewtajemniczonych: stężenie K procent oznacza, że w 100 gramach roztworu znajduje się K gramów soli oraz 100 − K gramów wody).
Jasio niestety nie posiada dokładnych narzędzi do pomiaru soli i wody. W dodatku sól się skończyła, dlatego Jasio wpadł na pomysł uzyskania swojej solanki z innych, które już wcześniej (nie wiadomo jak) sporządził. Jasio doskonale wie, ile ma gramów każdej solanki i jakie jest jej stężenie procentowe. Teraz wystarczyłoby je tylko zmieszać. Jasio nie potrafi jednak sobie wszystkiego poprawnie powyliczać. Pomóż mu - napisz program, który obliczy ile maksymalnie może uzyskać solanki o wybranym przez niego stężeniu procentowym.
Wejście
W pierwszym wierszu wejścia znajdują się dwie liczby naturalne N, K, odzielone pojedynczym odstępem, oznaczające odpowiednio liczbę solanek Jasia oraz oczekiwane końcowe stężenie procentowe roztworu.
W kolejnych N wierszach znajdują się opisy kolejnych solanek Jasia. W i + 1-szym wierszu znajduje się opis i-tej solanki, w postaci dwóch liczb naturalnych Ai, Bi, oddzielonych pojedynczym odstępem i oznaczających odpowiednio stężenie procentowe oraz ilość i-tego roztworu.
Wyjście
W pierwszym (i jedynym) wierszu wyjścia Twój program powinien wypisać jedną liczbę rzeczywistą określającą maksymalną ilość roztworu o żądanym stężeniu, którą można sporządzić z posiadanych przez Jasia solanek.
Odpowiedź zostanie zaakceptowana jeśli błąd względny lub bezwzględny nie przekroczy 10−6.
Ograniczenia
1 ≤ N ≤ 106, 0 ≤ K ≤ 100, 0 ≤ Ai ≤ 100, 1 ≤ Bi ≤ 1 000.
Przykład
Wejście | Wyjście | |
|
|